PO/2CT/LCT Top Teams
(2001-2022)
2022 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
PRB (C.Behr) |
DEM (M.Baker) |
DAS (D.Clymer) |
Runner Up |
FLE (J.Freiberg) |
MIM (Z.Nelson) |
EBG (G.Kerska) |
3rd
Place |
FRF (Z.Lair) |
GAM
(Deering/Liedtke) |
FRO (A.Guenzel) |
4th
Place |
CLS (Retka/Rothstein) |
TXF (D.Johnson) |
TRK (D.Radman) |
2021 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
GAM
(Deering/Liedtke) |
WEB (J.Nelson) |
UNT (B.Chihak) |
Runner Up |
SOY (B.Linde) |
FRF (Z.Lair) |
MCF (M.Domek) |
3rd
Place |
HOL (M.Baker/Woollard) |
OKH (J.Baum) |
SOS (B.Hauser) |
4th
Place |
DAS (D.Clymer) |
YEL (E.Walters) |
EBG (G.Kerska) |
2020 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
TBS (J.Blom) |
TBB (J.Blom) |
OKH (J.Baum) |
Runner Up |
UNT (B.Chihak) |
TRB (E.Inman) |
HDB (L.Roberts) |
3rd
Place |
ROC (K.Pennington) |
EBG (G.Kerska) |
BOM (B.Voelker) |
4th
Place |
FRF (Z.Lair) |
BLT (R & M
Bolterman) |
TXF (D.Johnson) |
2019 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
MIN (J.Eckerman) |
FLE (J.Freiberg) |
HDB (L.Roberts) |
Runner Up |
TmS (T.Schepp) |
TAR (J.Woollard) |
SOY (B.Linde) |
3rd
Place |
BBW (H.Baker) |
MSE (K.Liedtke) |
OKH (J.Baum) |
4th
Place |
ZUT (N.Peterman) |
GAM
(Deering/Liedtke) |
CHB (C.Ferguson) |
2018 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
SOS (B.Hauser) |
DSK (T & C
Behr) |
MIN (J.Eckerman) |
Runner Up |
DAS (D.Clymer) |
SOV (J.Joslin) |
FRF (Z.Lair) |
3rd
Place |
FRO (A.Guenzel) |
TAR (J.Woollard) |
BBW (H.Baker) |
4th
Place |
ACE (N.Wing) |
EBG (G.Kerska) |
TXF (D.Johnson) |
2017 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
TBS (J.Blom) |
GRB (T.Allen) |
FRF (Z.Lair) |
Runner Up |
MIN (J.Eckerman) |
DAS (D.Clymer) |
EBG (G.Kerska) |
3rd
Place |
YEL (E.Walters) |
GAM (Deering/Liedtke) |
HRM (C.Peterman) |
4th
Place |
TXF (D.Johnson) |
TRB (E.Inman) |
FRO (A.Guenzel) |
2016 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
GRB (T.Allen) |
TAR (J.Woollard) |
SOV (J.Joslin) |
Runner Up |
GAM (Deering/Liedtke) |
HDB (L.Roberts) |
CHB (C.Ferguson) |
3rd
Place |
TRB (E.Inman) |
BLT (R & M
Bolterman) |
TXF (D.Johnson) |
4th
Place |
PRB (C.Behr) |
DEM (M.Baker) |
TBS (J.Blom) |
2015 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
ZUT (N.Peterman) |
WEB (J.Nelson) |
LAM
(Fritsch/Kepler) |
Runner Up |
TRB (E.Inman) |
PRB (C.Behr) |
DAS (D.Clymer) |
3rd
Place |
LIZ (G.Kroeger) |
TAR (J.Woolard) |
MCF (M.Domek) |
4th
Place |
BLT (R & M
Bolterman) |
TBS (J.Blom) |
CLS
(Retka/Rothstein) |
2014 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
REP (Br.Johnson) |
DEM (M.Baker) |
SLG (Semmen/Clymer) |
Runner Up |
IAS (R.Flanagan) |
RED (E.Walters) |
SCS (M.Feil) |
3rd
Place |
GAM
(Deering/Liedtke) |
CLS
(Retka/Rothstein) |
HDB (L.Roberts) |
4th
Place |
ZUT (N.Peterman) |
BBT (Wold/Flanagan) |
SOV (J.Joslin) |
2013 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
TRB (E.Inman) |
ITS (A & W
Piazza) |
HOL (Woollard/M.Baker) |
Runner Up |
DAS (D.Clymer) |
FIA (D.Gossman) |
HND (J.Lara) |
3rd
Place |
BLT (R & M
Bolterman) |
FRO (A.Guenzel) |
BBT (Wold/Flanagan) |
4th
Place |
KLP (T.Klipsic) |
WTB (M.Heckathorne) |
ROL (T.Brennan) |
2012 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
IAS (R.Flanagan) |
HND (J.Lara) |
VIM (N.Peterman) |
Runner Up |
MSE (K.Liedtke) |
PAP (Tr.Smith) |
DAS (D.Clymer) |
3rd
Place |
TNF (T.Schultz) |
SOS (B.Hauser) |
NA |
4th
Place |
BKL (A.Houston) |
ROL (T.Brennan) |
NA |
2011 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
TAR (J.Woollard) |
PAP (Tr.Smith) |
ROC (K.Pennington) |
Runner Up |
HND (J.Lara) |
HDB (L.Roberts) |
DES (J.Huey) |
3rd
Place |
ROL (T.Brennan) |
UNT (B.Chihak) |
NA |
4th
Place |
DAS (D.Clymer) |
DEM (M.Baker) |
NA |
2010 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
BLS (J.Hansberger) |
LOI (D.Walsh) |
STL (Joslin/D.Nelson) |
Runner Up |
HDB (L.Roberts) |
BLT (R & M
Bolterman) |
SNH (M.Consugar) |
3rd
Place |
FRO (A.Guenzel) |
IAS (R.Flanagan) |
NA |
4th
Place |
MCF (M.Domek) |
TXF (D.Johnson) |
NA |
2009 (40t) |
PO |
2CT |
LCT |
Champion |
IAS (R.Flanagan) |
WEB (J.Nelson) |
SOS (B.Hauser) |
Runner Up |
CLS
(Retka/Rothstein) |
HDB (L.Roberts) |
BYU (J.Consugar) |
3rd
Place |
WTB (M.Heckathorne) |
PAP (Tr.Smith) |
NA |
4th
Place |
MIN (J.Eckerman) |
LOI (D.Walsh) |
NA |
2008 (40t) |
PO |
2CT |
Champion |
TRB (E.Inman) |
TSS (N.Retka) |
Runner Up |
SLH (L.Beach) |
JUG
(Black/Flanagan) |
3rd
Place |
IAS (R.Flanagan) |
MIN (J.Eckerman) |
4th
Place |
EGB (A.Churchill) |
RDH (E.Judy) |
2007 (30t) |
PO |
2CT |
Champion |
SOV (J.Joslin) |
TRB (E.Inman) |
Runner Up |
JUG
(Black/Flanagan) |
SLH (L.Beach) |
3rd
Place |
BMG (P.Tharp) |
IAS (R.Flanagan) |
4th
Place |
STU (M.Consugar) |
EGB (A.Churchill) |
2006 (30t) |
PO |
2CT |
Champion |
EGB (A.Churchill) |
TRB (E.Inman) |
Runner Up |
TSS
(Retka/Getchell) |
WEB (J.Nelson) |
3rd
Place |
HDB (L.Robert) |
HOS (Reid/Nett) |
4th
Place |
JOJ (A.Houston) |
C45 (J.Schilling) |
2005 (30t) |
PO |
2CT |
Champion |
TAR (J.Woollard) |
TIE (J.Consugar) |
Runner Up |
SNH (M.Consugar) |
CYS (G.Wold) |
3rd
Place |
FLB (Flanagan/C.Behr) |
PRB (C.Behr) |
4th
Place |
TUL (M.Hansberger) |
HDB (L.Roberts) |
2004 (24t) |
PO |
2CT |
Champion |
FLB (Flanagan/C.Behr) |
CYS (G.Wold) |
Runner Up |
RGS (Shomenta/Gallagher) |
HWM (S.Baranczyk) |
3rd
Place |
SNH (M.Consugar) |
LOI (D.Walsh) |
4th
Place |
MSE (K.Liedtke) |
ROC (K.Pennington) |
2003 (24t) |
PO |
2CT |
Champion |
HWM (S.Baranczyk) |
TmX (Z.Roberts) |
Runner Up |
THT (T.Ebert) |
TGM
(Hodkinson/Huey) |
3rd
Place |
CRU (B.Lory) |
IAS (R.Flanagan) |
4th
Place |
PRB (C.Behr) |
CYS (G.Wold) |
2002 (20t) |
PO |
2CT |
Champion |
PRB (C.Behr) |
TmX (C & Z
Roberts) |
Runner Up |
HWM (S.Baranczyk) |
SNH (M.Consugar) |
3rd
Place |
DAS (D.Clymer) |
NA |
4th
Place |
BTS (T.Gumbusky) |
NA |
2001 (12t) |
PO |
Champion |
CRU (B.Lory) |
Runner Up |
ROC (K.Pennington) |